Łukasz Rękawiecki

Łukasz Rękawiecki

Reprezentacja Polski / Avalon Extreme Warszawa

Data i miejsce urodzenia:
30 lat, Iława

Dyscyplina: rugby na wózkach

   

Napisz do Mistrza Aby napisać do Mistrza, musisz być zalogowany

Motto: Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju.

Posty z Facebooka

Posty z Instagrama

Kariera - Łukasz Rękawiecki


W moim życiu, mimo niepełnosprawności zawsze był sport. Najpierw żeglarstwo, tenis stołowy, koszykówka na wózkach, lecz w 2018 roku pojawiło się rugby na wózkach. Po kilku meczach w lidze polskiej zostałem zauważony przez trenera Reprezentacji Polski w rugby na wózkach. Możliwość reprezentowania swojego kraju nie pozostawiło mi wyboru. Rugby na wózkach to jest to co chcę robić. Sumienny, ciężki trening zaowocował powołaniem na międzynarodowy turniej Metro Cup oraz Mistrzostwa Europy w Danii. Występ na mistrzostwach biorąc pod uwagę moje niewielkie doświadczenie to ogromne wyróżnienie. Mimo niezadowalającego wyniku sportowego moja gra została oceniona bardzo pozytywnie. Jestem zawodnikiem bardzo perspektywicznym, który ciągle stawia sobie cele i je realizuje. 

W skrócie:
Jestem sportowcem z niepełnosprawnością. Moją dyscypliną jest rugby na wózkach. Jestem zawodnikiem Reprezentacji Polski oraz drużyny klubowej Avalon Extreme Warszawa.


Data urodzenia: 18-07-1993
Miejsce urodzenia: Iława

Sukcesy - Łukasz Rękawiecki


2018: 3 miejsce w Lidze Polskiej
2019: 8 miejsce na Mistrzostwach Europy w Danii; 6 miejsce na międzynarodowym turnieju Metro Cup w Warszawie
2020: 5 Miejsce w Polskiej Lidze Rugby na wózkach
2021: Srebrny medal podczas Mistrzostw Europy dywizji B, Zdobycie tytułu Mistrza Polski, zwycięstwo w Pucharze Polski, 1 miejsce w turnieju Ostrava Cup.

Galeria zdjęć


Partnerzy

Pentagon Research
Format Deweloper
Synergia