Damian Szwarnowiecki

Damian Szwarnowiecki

KS Gwardia Wrocław

Data i miejsce urodzenia:
26 lat, Wrocław

Dyscyplina: judo

   

Napisz do Mistrza Aby napisać do Mistrza, musisz być zalogowany

Posty z Facebooka

Posty z Instagrama

Kariera - Damian Szwarnowiecki


Nazywam się Damian Szwarnowiecki. Od 16 lat trenuję judo w klubie Gwardia Wrocław. Moim trenerem jest Zbigniew Zamęcki. Jestem 14-krotnym medalistą Mistrzostw Polski. W 2012 roku zdobyłem złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów oraz Młodzieżowców. W tym samym roku Europejska Federacja Judo ogłosiła mnie najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia oraz odznaczyła srebrną odznaką.

W 2015 roku dwukrotnie zapunktowałem na Pucharach Świata Seniorów zajmując piąte miejsca. Przełomowym rokiem był rok 2016, który rozpocząłem zdobywając srebrny medal na Pucharze Świata w Pradze. Otworzyło mi to drogę do znacznie mocniejszych turniejów z cyklu Grand Prix. Na pierwszy sukces nie musiałem długo czekać, ponieważ już w kwietniu wygrałem turniej Grand Prix w Turcji. Zdobyłem wyjątkowo dużą ilość punktów do rankingu olimpijskiego awansując z 66 miejsca na 31. Pod koniec miesiąca razem z reprezentacją Polski wywalczyłem 3 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów. Ostatecznie do kwalifikacji olimpijskiej zabrało mi tylko jednego miejsca w rankingu.

Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zdecydowałem się na zmianę kategorii wagowej, z 73kg do 81kg. W debiucie na Pucharze Świata w Estonii zdobyłem 3 miejsce. Następnie startowałem w Grand Prix w Zagrzebiu, gdzie również uplasowałem się na 3 pozycji. Koniec roku zwieńczyłem 5 miejscem na Grand Slam`ie w Tokio, który uważany jest za najmocniejszy turniej na świecie.

W 2017 roku potwierdziłem pozycję lidera w kategorii do 81 kg i po raz trzeci zdobyłem Mistrzostwo Polski Seniorów. W tym samym roku reprezentowałem kraj na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Od kwietnia 2018 roku rozpoczynam walkę o zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

W skrócie:
Damian Szwarnowiecki - dwukrotny mistrz Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharów Świata w judo.


Data urodzenia: 20-12-1993
Miejsce urodzenia: Wrocław

Sportowcy z tej samej dyscypliny

Anna Załęczna

Anna Załęczna
judo


Zobacz pełny profil
Beata Pacut

Beata Pacut
judo


Trenuje judo od 2006r, na swoim koncie 8 tytułów Mistrzyni Polski, 3 medale Mistrzostw Europy oraz medal Mistrzostw...


Zobacz pełny profil
Piotr Kuczera

Piotr Kuczera
judo


Zawodnik judo w KS Kejza Team Rybnik, reprezentant Kadry Narodowej. Czterokrotny Mistrz Polski seniorów oraz brązowy...


Zobacz pełny profil
Anna Borowska

Anna Borowska
judo


Trenuje judo od 7 roku życia. Aktualnie zajmuje 16 miejsce w Rankingu Światowym oraz 1 miejsce w Rankingu Polski....


Zobacz pełny profil

Partnerzy

Pentagon Research
Format Deweloper