Damian Iskrzycki

Damian Iskrzycki

B.Z.S.R "Start" Bielsko-Biała

Data i miejsce urodzenia:
38 lat, Rudzica

Dyscyplina: sporty niepełnosprawnych

 

Napisz do Mistrza Aby napisać do Mistrza, musisz być zalogowany

Kariera - Damian Iskrzycki


W 2014 roku poznałem z bliska dyscyplinę paraolimpijską Boccia, od razu wiedziałem, że to idealny sport dla mnie, ponieważ w boccie mogą grać sportowcy z największymi dysfunkcjami ruchowymi. W związku z tym poszukałem klubu i wystartowałem w eliminacjach do Mistrzostw Polski w 2014 roku w których zająłem drugie miejsce a na pierwszych Mistrzostwach Polski zdobyłem brązowy medal.

W 2015 roku zostałem powołany do kadry narodowej i skupiłem się na opracowaniu sprzętu i indywidualnego systemu treningów co zaowocowało złotym medalem Mistrzostw Polski. Regularnie brałem udział w zawodach ligowych oraz mistrzowskich krajowych i międzynarodowych.

W 2016 roku obroniłem tytuł Mistrza Polski i rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do uzyskania kwalifikacji i startu w Mistrzostwach Europy.

W 2017 roku posiadając już niezbędne doświadczenie w startach międzynarodowych uzyskaliśmy z asystentem sportowym Dariuszem Borowskim tytuł Wicemistrza Europy co na koniec roku dało nam 12 miejsce w klasyfikacji światowej i kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w 2018, które odbędą się w Liverpoolu.

Obecnie skupiamy się na przygotowaniach do MŚ oraz uzyskaniu kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020.

W 2018 roku będziemy startować w ramach Polskiej Ligi Bocci i w zawodach międzynarodowych, światowa federacja BISfed przyznała  sloty na starty w BISFed 2018 Montreal Boccia World Open, BISFed 2018 Povoa Boccia World Open, BISFed 2018 World Boccia Championships, BISFed 2018 Poznan Boccia Regional Open, (BISFed 2018 Dubai Boccia World Open- oczekujemy na liście rezerwowej).


Posiadam licencje krajową Polskiego Związku Bocci oraz licencję międzynarodową BISfed.
W skrócie:
Reprezentant Polski w dyscyplinie paraolimpijskiej Boccia od 2015 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Wicemistrz Europy. Startuje w kategorii BC3 wraz z asystentem sportowym Dariuszem Borowskim.


Data urodzenia: 25-07-1985
Miejsce urodzenia: Rudzica

Sukcesy - Damian Iskrzycki


2014 rok - brązowy medal Mistrzostw Polski

2015 rok - złoty medal Mistrzostw Polski

2016 rok - złoty medal Mistrzostw Polski

2017 rok - złoty medal indywidualnie w BISfed Regional Open Poznań

2017 rok - srebrny medal drużynowo w BISfed Regional Open Poznań

2017 rok - srebrny medal Mistrzostw Polski

2017 rok - srebrny medal Mistrzostw Europy

2017 rok - kwalifikacja na Mistrzostwa Świata w 2018 roku w Liverpoolu

2017 rok - 12 - miejsce w rankingu światowym BISfed

2017 rok - 1 miejsce w rankingu krajowym PZB

Członek kadry narodowej od 2015 roku.

Dodatkowo udział w wielu zawodach międzynarodowych w ramach reprezentacji narodowej, między innymi Dubaj - Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bangkok - Tajlandia, Póvoa de varzim Portugalia

Galeria zdjęć


Galeria filmów


Partnerzy

Pentagon Research
Format Deweloper
Synergia