Życie po życiu sportowym


W życiu każdego zawodnika przychodzi taki moment, gdy rywalizacja o najwyższe trofea przestaje być celem numer jeden. Życie sportowców wkracza na różne tory. Jedni odchodząc na emeryturę korzystają z uroków życia, inni poświęcają się temu, na co nie mieli wcześniej czasu. Wielu decyduje się jednak na pozostanie w swojej branży, nie wyobrażając sobie całkowitego odejścia od  emocji, jakie daje sport.

Życie po życiu sportowym

Źródło: https://pixabay.com/pl/pi%C5%82ka-sportowe-oddzia%C5%82-gra%C4%87-3345070/

Najbardziej popularnym sposobem na kontynuację kariery zawodniczej jest objęcie stanowiska trenera. Zbierane przez lata doświadczenie prowadzi do rozwoju nowego pokolenia mistrzów. Wiedza szkoleniowców, którzy przez lata startowali w zawodach różnego szczebla, nie ogranicza się  jedynie do teorii. Rozumieją przecież czym jest presja  i wiedzą, jak sobie z nią radzić. Inni zostają dziennikarzami. Doskonale znając branżę wykorzystują swoją wiedzę do komentowania widowisk sportowych czy też do analizy eksperckiej w studio TV. By przygotować się do tych profesji, byli zawodnicy często decydują się na kursy czy też studia kierunkowe. W ten sposób pogłębiają wiedzę niezbędnym warsztatem.  

Praca nad budowaniem własnego wizerunku i ambicja daje wiele możliwości. Dzięki nim życie po życiu sportowym nie musi się ograniczać tylko do dwóch zawodów. Najlepsi obejmują stanowiska kierownicze w związkach i klubach sportowych. W ten sposób wpływają na decyzje dotyczące przyszłości danej dyscypliny. Są też tacy, którzy przechodząc na emeryturę otwierają swoje szkółki i fundacje wspierające rozwój najmłodszych fanów aktywności fizycznej.

Jak wykorzystać doświadczenie sportowe po zakończeniu kariery? To kwestia, o której rozmawia się głównie przy okazji schyłku przygody zawodniczej. Postanowili to zbadać studenci drugiego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalizujący się w jego sportowym aspekcie. Konferencja prasowa „Życie po życiu sportowym”, którą przygotowują na terenie uczelni, to odpowiedź na pytania dotyczące możliwości, jakie stoją przed ludźmi zaangażowanymi w aktywność fizyczną. Wezmą w niej udział największe gwiazdy polskiego sportu. Wydarzenie to odbędzie się za miesiąc, 24 maja o godz. 16:00 w sali Wielkiej Zachodniej przy ul. Fryderyka Juliot – Curie 15 we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału tym w wydarzeniu i zachęcamy do wsparcia inicjatywy. Razem poznajmy historie sportowców i odnajdźmy tę właściwą – własną drogę!

Tagi: #kariera sport emerytura poświęcenie trener dziennikarz menadżer zawodnik sportowiec 
Z ostatniej chwili

Partnerzy

Pentagon Research
Format Deweloper
Synergia