Trening a regeneracja


Życie sportowca to nie tylko treningi, zawody, podróże, życie prywatne i rodzinne obowiązki, ale również regeneracja. Przy ciągłym wysiłku, przekraczaniu kolejnych barier i biciu rekordów sprawne ciało bez bólu to podstawa. Fizjoterapeuta w sztabie to od kilkunastu lat osoba równie ważna jak trener. Dominika Sztandera i Damian Szwarnowiecki dzięki naszej platformie nawiązali współpracę z Dynamic Medical Center.

Trening a regeneracja

Źródło: informacja własna

Masaże, przygotowanie do startów, regeneracja po zmaganiach, naprawianie mikrourazów to tylko część z obowiązków specjalisty do sprawności ogólnej. I choć cześć urazów można wyprowadzić lub zapobiegać poprzez trening motoryczny to bardzo często bez wizyty u fizjoterapeuty i zabiegów regeneracyjnych nie można kontynuować przygotowań do kolejnych startów. ,,Odpoczywaj tak dobrze jak trenujesz'' to hasło, które jest coraz częściej praktycznie stosowane w sporcie. Doskonale wiedzą o tym zawodnicy Naszych Mistrzów, Damian Szwarnowiecki zawodnik judo i pływaczka Dominika Sztandera.

Dynamic Medical Center to nowe miejsce na mapie Wrocławia, które od niedawna podjęło współpracę z zawodnikami naszej platformy. Klinika specjalizuje się w rehabilitacji i diagnostyce. – Stawiamy na jakoś i profesjonalizm. Dla nas pacjent jest przede wszystkim człowiekiem, którego wspieramy na każdym etapie drogi do sprawności i zdrowia – piszą na swojej stornie właściciele. Co ważne celem specjalistów jest na początku znalezienie przyczyny dolegliwości, a następnie dobranie właściwej ścieżki rehabilitacji opierającej się na ruchu i pracy manualnej wspieranej nowoczesnymi technologiami. Komora hiperbaryczna czy wirtualna rzeczywistość, to tylko niektóre z możliwości jakie oferuje to centrum rehabilitacji. W Dynamic Medical Center pracuje cała kadra specjalistów, którzy dzięki nauce w obszarze medycyny bardzo szybko się rozwijają, by być na bieżąco i nieustannie wspierać swoich pacjentów, którzy wracają do zdrowia po kontuzji lub by zapobiegać ewentualnym urazom. Elektroterapia, elektrostymulacja, krioterapia czy magnoterapia to nie tylko formy rehabilitacji, ale i regeneracji tak ważnej dla sportowca. 

Co ważne w szerokiej gamie usług są nie tylko te związane ze zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym. Biofedback, a następnie dobranie odpowiedniej terapii takiej jak na przykład neuroforma, to jedna z możliwości tej kliniki, która pokazuje, że specjaliści podchodzą do pacjenta w sposób całościowy, holistyczny, czyli już tak jak powinien wyglądać trening sportowy. 
 

Najważniejsze dopiero przed nimi


Dominika Sztandera i Damian Szwarnowiecki to pierwsi sportowcy z naszej platformy, którzy zostali ambasadorami Dynamic Medical Center.
Damian Szwarnowiecki jest zawodnikiem klubu Praesidium Wrocław i członkiem kadry narodowej. Na swoim koncie ma już dwa tytuły Mistrza Europy w kategorii juniora i młodzieżowca, był piątym zawodnikiem mistrzostwa świata seniorów i osiem razy stał na podium Pucharu Świata. Na swoim koncie ma również brązowy medal mistrzostw Europy seniorów z 2016 roku z turnieju drużynowego. Obecny rok treningowo rozpoczął od zgrupowania w Giżycku, a już w marcu wywalczył trzecie miejsce w Pucharze Europy w Rydze. - Moim celem jest przede wszystkim promowanie pozytywnych wartości sportu oraz zakwalifikowanie się na najbliższe Igrzyska Olimpijskie. – mówi Damian Szwarnowiecki, a najbliższe igrzyska już w przyszłym roku w Paryżu. Czasu coraz mniej i już nie tylko przygotowania, ale i walka o kwalifikację wchodzą w decydującą fazę. 

Natomiast Dominika Sztandera to zawodniczka kadry narodowej, reprezentująca Juvenię Wrocław. Pływaczka w wyśmienitym stylu rozpoczęła tegoroczne straty na długim basenie. Podczas Grand Prix Polski w Lublinie ustanowiła dwa rekordy polski na 50 m i 100 m stylem klasycznym i tym samym uzyskała minimum na Uniwersjadę w Chinach. Dwa bardzo dobre wyniki na rozpoczęcie sezonu i jak sama opowiadała po starcie nie spodziewała się tak dobrego wyniku na 50 m, bo rekord poprawiła po sześciu latach. Jednak jeszcze lepsze starty zawodniczka Naszych Mistrzów osiągnęła na mistrzostwach Polski w Olsztynie. Cztery złote medale, rekord Polski i kwalifikacja na mistrzostwa świata w Fukuoce to sukcesy, w które sama zawodniczka nie wierzyła. - Dziękuje wszystkim za ogrom wsparcia i za wspaniały doping! W dalszym ciągu do mnie jeszcze nie dochodzi to ,co stało się wczoraj. Nie zwalniamy tempa i szykujemy się do dalszej pracy – pisała na swoich mediach społecznościowych Polka, która w Olsztynie po raz kolejny w tym roku ustanowiła rekord kraju na 100 m stylem klasycznym - 1:07.10. Kolejne miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie dla reprezentantki wrocławskiego klubu, która w maju była na zgrupowaniu w Calelli, a obecnie walczy podczas zmagań w Mare Nostrum Monaco. Trzymamy kciuki za najbliższe zawody i życzymy powodzenia na mistrzostwach świata. 

Plany na najbliższe miesiące Nasi Mistrzowie mają już dokładnie ułożone, a te najwazniejsze starty dopiero mają nadejść i nie zabrakło w nich czasu na zabiegi regeneracyjne, zatem Dynamic Medical Center na pewno pomoże w osiągnięciu sportowych celów.  


Źródło: informacja własna, https://www.facebook.com/sztanderadominika/?locale=pl_PL, https://dynamicmedicalcenter.pl/
 
Tagi: współpraca łączymybizneszesportem razemdocelu nowawspółpraca 

Zobacz także


Z ostatniej chwili
Nowości z Instagrama - Impreza
today’s training
więcej niż miesiąc

czytaj

Nowości z Instagrama
Personal Best
więcej niż miesiąc

czytaj

Najnowsze
Mental Power
więcej niż miesiąc

czytaj

Najnowsze
Ulga sponsoringowa
więcej niż miesiąc

czytaj

Partnerzy

Pentagon Research
Format Deweloper
Synergia