Energia w zawodnikach Naszych Mistrzów


Przez ostatnie 12 miesięcy bardzo wiele się wydarzyło, a mijający rok był również czasem kolejnych udanych działań Naszych Mistrzów. Laura Grzyb, Mikołaj Tempka i Dawid Rząca to sportowcy, którzy dzięki naszej platformie nawiązali współpracę z firmą Tiger Energy Drink. 

Energia w zawodnikach Naszych Mistrzów

Źródło: Nasimistrzowie.pl


Laura Grzyb, Mikołaj Tempka i Dawid Rząca to osoby uprawiające zupełnie inne dyscypliny sportu, ale łączy ich pasja i prawdziwe zamiłowanie do tego co robią. Cała trójka cały czas pracuje, by spełniać swoje marzenia i osiągać zamierzone wcześniej cele. Od 2020 roku w spełnianiu tych marzeń pomaga im firma Tiger Energy Drink. Sportowcy zyskali wsparcie finansowe, tak ważne, by uprawiać sport na najwyższym poziomie, a firma skuteczną reklamę, która dociera do milionów osób.
 

,,Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni’’


,,Młoda krew w polskim freestyle motocrossie’’, tak znawcy tej dyscypliny nazywają 22-letniego Mikołaja Tempkę. FMX, bo tak w skrócie nazywa się ta dyscyplina, to skoki na motocyklu crossowym wykonywane na wysokości trzeciego metra. W powietrzu wykonuje się różnorodne ewolucje, a na zawodach wygrywa zawodnik, który uzyska największą łączną liczbę punktów od sędziów za styl, niebezpieczeństwo wykonywanego skoku i kontakt zawodnika z publicznością.

Na koncie sportowiec z Kalisza ma już kilka znaczących trików, a najważniejsze osiągnął w minionym 2020 roku i jak sam napisał na swojej stronie na Instagramie, był to dla niego najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. - Największy cel osiągnięty - Backflip! Kończę rok z 28 saltami (w raptem 3 dni) na dirt, jedni powiedzą, że to żaden wynik, a dla mnie jest to krok milowy w mojej karierze! Od małego chłopaczka marzyłem, że kiedyś to zrobię. Udało się!

Warto dodać, że na zawodach w Czechach, czyli Rock’N’Ride, gdzie miał okazję zmierzyć się z czołówką światową i zajął wysokie 4. miejsce. Wspomnianego backflipa, czyli salto w tył wykonał jako najmłodszy Polak w historii. Natomiast dwa lata wcześniej 11 listopada, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości, wykonał 100 skoków. – Oczywiście freestyle to nie tylko szczęśliwe, przyjemne akcje. W połowie roku połamałem nos z przemieszczeniem, a na końcówkę sezonu poddałem się operacji kolana. Jak to mówią - co Cię nie zabije, to Cię wzmocni! – napisał Mikołaj Tempka.
 

Szachy na pięści


Marzenia są po to by je spełniać, a Laura Grzyb marzy, by zostać numerem jeden w boksie na świecie i każdego dnia, robi wszystko, by swój cel osiągnąć. - Na sukces składa się bardzo wiele czynników. Zaczynając od pełnego przygotowania fizycznego, przez parametry czasu reakcji, przygotowanie mentalne, stan organizmu, po odpowiednią dietę, nawodnienie i suplementację – mówiła w jednym z wywiadów dla Nasimistrzowie.pl Laura Grzyb.

Zawodniczka, nie ukrywa, że boks to jej ogromna pasja, a w przyszłości chciałaby otworzyć własną szkołę i swoją pasją dzielić się z innymi. Polka w 2019 roku oficjalnie rozpoczęła karierę zawodową, startuje w wadze piórkowej. W ubiegłym roku wygrała trzy ważne walki na bardzo dobrym poziomie, co przyczyniło się do wielu wyróżnień i nagród za całokształt pracy w minionych 12 miesiącach, a co najważniejsze przybliżyło ją do walki o tytuł mistrzyni świata.

Obecnie Laura walczy również z negatywną opinią na temat boksu kobiet. Cały czas słychać wiele komentarzy nie na temat samych zawodów, a opisów jak ładne kobiety brały w nich udział, jak wyglądały. Panie potrafią boksować i zawodniczka klubu Tymex Boxing Promotion cały czas to udowadnia. A na pytanie dlaczego lubi boks odpowiada - To tak jak z każdą dyscypliną sportową, musisz tego spróbować na poważnie, poczuć to i zrozumieć. Wtedy nie trzeba nic wyjaśniać. To jest piękne. To takie szachy na pięści. Dużo myślenia, kombinowania, sprytu. Napięcie i adrenalina od początku do końca. 
 

,,Weź spróbuj’’


Snowboard to była jego pierwsza pasja, ale po obejrzeniu materiału w telewizji, zajął się mountainboardingiem, czyli deskę do jazdy po śniegu zamienił na deskę do jazdy po górzystym terenie. I już od ponad 10 lat z powodzeniem łączy obie te dyscypliny. Dawid Rząca, bo o nim mowa, w wieku 24 lat ma już na swoim koncie trzy tytuły wicemistrza świata i siedem tytułów mistrza Polski.

Oprócz profesjonalnego uprawiania sportu Dawid zajmuje się organizowaniem zawodów i pokazów mountainboardowych w całej Polsce, a jego spot treningowy Mosquito Moszczenica jest uznawany za najlepszy w kraju. To właśnie na tym torze już wiele razy były organizowane mistrzostwa Polski, a nawet jedna edycja mistrzostw świata. Dzięki temu Dawid łączy bycie zawodnikiem z czynnym działaniem na rzecz sportu i promowaniem swoich ulubionych dyscyplin. Obecnie skupia się na projekcie ,,Weź spróbuj’’, czyli szkółce, gdzie prowadzi zajęcia sportowe z przygotowania do sezonu zimowego, a także szkolenia na stoku.

Jak podkreślał w wywiadach, co zresztą widać również na filmach zamieszczanych na jego profilach społecznościowych, mountainboarding jest sportem, który można uprawiać w każdych warunkach i pomimo, że jest to sport ekstremalny każdy może spróbować swoich sił na desce. W Polsce jest już spora grupa fanów tego typu aktywności fizycznej, a spora liczba organizowanych zawodów i pokazów pokazuje, że liczba mountainboarderów stale rośnie.

Mikołaj Tempka współpracę z firmą Tiger Energy Drink rozpoczął w lipcu 2020 roku, Dawid Rząca w sierpniu, a Laura Grzyb w październiku. Jednym z pierwszych wspólnych działań wszystkich zawodników i firmy były specjalne odcinki reklamowe Tiger Roast’a. Obecnie te trzy krótkie filmy łącznie mają już ponad 7,5 mln wyświetleń. To pokazuje jak skuteczna może być reklama przez sport. Zachęcamy do współpracy kolejne firmy.
 
Tagi: łączymybizneszesportem sponsoring współpraca MikołajTempka LauraGrzyb DawidRząca 

Zobacz także


Z ostatniej chwili

Partnerzy

Pentagon Research
Format Deweloper
Synergia